top of page

MALÁ MORÁVKA 2018


Ve dnech 5.-7. května 2018 se uskutečnil sportovní pobyt pro děti v Malé Morávce v Jeseníkách. Zúčastnilo se celkem 18 dětí: Veronika Bambásková, Adéla Vránová, Eliška Honsová, Sofie Formanová, Maruška Krátká, Rostik Ondřík, Darek Procházka, Simon Forman, Šimon Zeman, Štěpán Vinklárek, Alička Malá, Ondra Malý, Sabinka Kollárová, Ema Kollárová, Adina Procházková, Gába Cenková, Eliška Topilová, Tereza Ondříková. Ubytování bylo zajištěno na Chatě Klára.

Po příjezdu jsme se ubytovali, nasbírali dříví, rozdělali oheň a opekli k obědu špekáčky. Odpoledne proběhla v okolním lese "šipkovaná", při které děti plnily různé sportovní a vědomostní úkoly (střelba z luku, hod na cíl, stavění domečků pro skřítky, atd.). Na závěr děti hledaly poklad. Po večeři jsme hráli stolní tenis, fotbal a různé společenské hry.

Druhý den po snídani jsme vyrazili auty na výlet do Karlovy Studánky. Odtud jsme šli pěšky Údolím Bílé Opavy na Chatu Barborku pod Pradědem. Zdolali jsme tuto dvanáctikilometrovou tůru bez újmy na zdraví a vrátili jsme se zpět na chatu plni síly a krásných zážitků. Večer byly děti oceněny za jejich vzorné chování, sportovní a vědomostní výkony. Zbývající čas strávily opět hraním různých her.


Poslední den jsme uklidili pokoje a hráli venkovní hry na zahradě (kuželkový turnaj, míčové hry). Na závěr jsme se šli projít ke sjezdovce Kopřivná, kde si děti vyzkoušely lezení na umělé horolezecké stěně.

Všichni jsme se vrátili spokojení a plni dojmů. Moc děkujeme všem, kteří přispěli k uskutečnění a organizaci této akce. Těšíme se na další společné zážitky.


Ještě jednou děkujeme manželům Malým, Kollárovým a Poloučkovým, Petrovi Hrdinovi, Zdeňkovi Zemanovi, Honzovi Cenkovi, Jiřině Ševelové a Janě Zemanové.


Výbor TJ Sokol Křižanovice
bottom of page