top of page

Vydařený pobyt v Malé Morávce

Pro velký úspěch a zájem dětí se ve dnech od 2. do 5. května 2019 zopakoval pobyt v Malé Morávce. Jednalo se především o sportovní pobyt v přírodě. Každý den ráno se konala rozcvička, potom se vyrazilo ven do přírody a večery se trávily hraním různých her ve společenské místnosti.

První den

Po příjezdu se všichni ubytovali a děti byly rozděleny do týmů. Jednotlivé týmy mezi sebou soutěžily po dobu celého pobytu v několika disciplínách. Hodnotilo se chování, úklid pokojů a samozřejmě různé sportovní a vědomostní úkoly. Každý tým si vymyslel svůj originální název a pokřik. Všichni členové týmů dostali přezdívky a vyzdobili si kšiltovky.

Druhý den

Následující den se vyrazilo na celodenní desetikilometrovou túru z Malé Morávky na Ovčárnu. Počasí nebylo příznivé, pršelo a ve vyšších polohách byly závěje sněhu. I přesto se všem výšlap líbil a rádi by si ho zopakovali.

Třetí den

Třetí den byla pro děti připravena hra „šipkovaná,“ při které jednotlivé týmy plnily vědomostní a sportovní úkoly jako poznávání rostlin, házení na cíl, závodění v běžecké štafetě atd. Dalším bodem programu bylo dobývání hradu a jeho pokladu, který měli v držení Páni Sokoli. Večer proběhlo vyhlášení výsledků. šichni byly odměněni za své výkony.

Poslední den

Během posledního dne se mimo uklízení pokojů ještě stihly zahrát společenské hry. Kolem poledne se vyrazilo zpět k domovu.

Všem se pobyt v Malé Morávce moc líbil a už se nemohou dočkat dalšího.

Poděkování patří všem zúčastněným, včetně manželů Němcových za poskytnutí střechy nad hlavou a krmení divé zvěře.

Pokud si chcete prohlédnout více fotografií klikněte zde.

bottom of page